Kdo jsem?

Jsem stále hledající, ale už ne ztracená žena, vděčná manželka a máma dvou holčiček. 

Jsem zamilovaná do tématu ženství, spirituality, kojení a v posledních letech zejména přirozených porodů. Mimojiné miluji saunování, ženskou bylinnou napářku, aromaterapii, rituály, míchání Bachových esencí nebo třeba tvoření netoxické domácnosti. 

Celý můj příběh

Narodila jsem se v Brně a tam také strávila většinu života. S manželem jsme koupili starý baráček v Lipovci (u Blanska), kde teď žijeme a rekonstruujeme.

Vystudovala jsem estetiku a srovnávací uměnovědná studia. Přesto, že mě tato oblast vždy velmi bavila a obohacovala, věděla jsem, že to není ta pravá cesta pro mě. Tu jsem začala vnímat s příchodem témat jako cykličnost, yoni, vaginální napářka a další.

Moje cesta ke studiu porodní duly

Když jsme s manželem začali uvažovat o dítěti, staly se pro mě těhotenství a porody tématem číslo jedna. Snažila jsem se jít ve studiu opravdu do hloubky a ohromila mě síla a moudrost porodního procesu. Na základě těchto informací jsem se rozhodla pro domácí porod. Ten však nedopadl podle mých představ a nakonec skončil v porodnici.

To ve mně však zanechalo silné trauma mojí vlastní neschopnosti a nekompetentnosti k mateřství a ženství obecně. Následovaly dlouhé měsíce zoufalství, hledání a získávání informací a léčení traumatu.

Po jeho překonání jsem už měla jasno. Přihlásila jsem se do kurzu České asociace dul na porodní dulu a toto téma jsem začala ještě více studovat.

Během studia jsem podruhé otěhotněla a znovu si zpracovávala mnoho témat z prvního porodu. Na své cestě jsem šla poměrně hluboko, bylo zapotřebí hodně léčení, smíření, ale také nových technik. Toto celé vedlo k vysněnému nádhernému domácímu porodu.

Také jsme s kamarádkami založily první salon s ženskou bylinnou napářkou v České republice, protože jsme vnímaly, že ženské lůno je často zapomínanou, ale přitom tolik důležitou částí ženského těla, ze kterého může pramenit radost a živost, ale také bolest a zklamání.

Nyní doprovázím ženy do 8 porodnic v Jihomoravském, Zlínském a Pardubickém kraji. Stále se vzdělávám v nových technikách a znalostech, kterými můžu ženám nejen při porodu nabízet kvalitnější a komplexnější služby.

Cítím velkou touhu podporovat ženy v jejich cestě k mateřství, vlastní sebehodnotě a krásnému porodu.

Moje hodnoty

respekt k vlastní
cestě

respekt k potřebám ženy i jejího partnera

respekt k intimitě

respekt k přírodě a její moudrosti

respekt k rozhodnutí ženy a její jedinečnosti

Vzdělání, kurzy a semináře

Spinning Babies Workshop

2023 (Nikky Zerfas)

Rituály do hloubky

2023 (Alchymie ženy)

Pokročilý kurz pro poradkyně při kojení

2021 (MAMILA, o.z.)

Aromapsychologie

2020 (HABIBI)

Aromaterapie pro děti

2020 (HABIBI)

Přičichněte k aromaterapii

2020 (HABIBI)

Základní kurz pro poradkyně při kojení

2020 (MAMILA, o.z.)

Rebozo - péče o těhotnou ženu, u porodu a po porodu

2020 (Anna Kohutová)

Kurz pro duly

2019 - 2020 (Česká asociace dul)

Ženská bylinná napářka - zásady bezpečného poskytování v praxi

2019 (Monika Valová)

Základní seminář Bachovy květové esence

2019 (Lenka Samková, BFRP)

Kurz Výchova nevýchovou

2018

Masarykova univerzita, obor Srovnávací uměnovědná studia

2010 - 2013

Masarykova univerzita, obor Estetika

2007 - 2010